Butelki wody mineralnej San Pellegrino

Woda San Pellegrino

Brak w magazynie
109,00 

4,55 zł / butelka szklana wody gazowanej

Brak w magazynie
799,00 

4,16 zł / butelka wody gazowanej z Włoch

Brak w magazynie
119,00 

6,60 zł / butelka włoskiej wody gazowanej

Brak w magazynie
699,00 

6,10 zł / butelka wody w szklanej butelce

Woda San Pellegrino to jedna z najbardziej rozpoznawanych i cenionych marek wody mineralnej na świecie. Nie każdy konsument zdaje sobie sprawę, że jakość wody mineralnej ściśle powiązana jest ze źródłem, z którego pochodzi, a także z charakterem warstwy wodonośnej. Naturalne wody mineralne mają więc unikatowy smak w zależności od miejsca wydobycia. S. Pellegrino jest wydobywana ze źródeł znajdujących się w Val Brembana w dzielnicy San Pellegrino Terme, u podnóża Alp włoskich w pobliżu Bergamo (Lombardia), około 70 km od Mediolanu I przenika do warstwy wodonośnej aż przez 30 lat. Już w starożytności były znane jej właściwości lecznicze.

Charakterystyka wody San Pellegrino:

Alkaliczność (pH):
Mineralizacja (TDS):
854 mg/l Woda średniomineralizowana
Twardość wody:
608 mg/l Woda bardzo twarda
Pierwotna czystość:
2,2 mg/l Woda bardzo dobra
Nasycenie CO2:
ze źródła Woda gazowana
Źródło: Rumunia
San Pellegrino Terme, Lombardia, Włochy

Woda San Pellegrino, źródło Włochy

S.Pellegino – wyjątkowa woda do wina

Woda San Pellegrino zaczęła jednak być butelkowana w roku 1899 i od wielu lat jej nadzwyczajne walory smakowe doceniane są przez światowych szefów kuchni i znanych sommelierów. Jest także rekomendowana przez Międzynarodowe i Polskie Stowarzyszenie Sommelierów do degustacji wykwintnych win. Dlaczego? San Pellegrino woda pita małymi łykami na zmianę z winem może mieć wpływ na smak trunku poprzez minerały, teksturę ,,perlage” i swoją kwasowość. To zjawisko nazywane jest komplementarną harmonizacją. Podczas posiłku woda powinna służyć nam głównie, by oczyścić podniebienie, tak aby zwiększyć interakcję pomiędzy żywnością i winem. Bardzo ważną kwestią jest to, że smak wody, wina oraz żywności nie powinny przeważać jeden nad drugim.

Dlatego właśnie wybór wody S. Pellegrino, która jest stworzona do współgrania mocnym i pełnym smaku winem bogatym w garbniki, jest bardzo dobrym pomysłem. Uchodzi ona za ikonę włoskiego stylu życia w ponad 120 krajach. Cały proces butelkowania odbywa się w jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie fabryk w Europie. S.Pellegrino woda jest wodą bez dodatku CO2, gazowana naturalnie. Charakteryzuje się bardzo dużą ilością drobnych bąbelków, delikatnym smakiem oraz brakiem jakiegokolwiek aromatu. Bardzo wysoka zawartość minerałów sprawia, że napój pozostawia po sobie niezwykle przyjemny posmak na języku. Woda S. Pellegrino to jeden z najbardziej znanych i lubianych na całym świecie włoskich produktów. Ma to związek z doskonałą jakością, którą S.Pellegrino woda osiąga dzięki wykwalifikowanym pracownikom. Jak chwali się firma, charakteryzuje ich to, że każdy podchodzi do pracy z ogromną pasją.

Brak w magazynie
109,00 

4,55 zł / butelka szklana wody gazowanej

Brak w magazynie
799,00 

4,16 zł / butelka wody gazowanej z Włoch

Brak w magazynie
119,00 

6,60 zł / butelka włoskiej wody gazowanej

Brak w magazynie
699,00 

6,10 zł / butelka wody w szklanej butelce

Właściwości wody San Pellegrino

Nie od dziś wiadomo, jak ważne i niezbędne dla organizmu człowieka jest picie wody. Wyobraź sobie wodę, która ma dodatkowe właściwości zdrowotne… Taka właśnie jest Woda San Pellegrino. Jej nieodzownym atutem są niezwykłe właściwości prozdrowotne. Pomaga ona bowiem w leczeniu mikrouszkodzeń organizmu, pochodzących z zbyt aktywnego trybu życia i nadmiernego stresu. Ponadto, woda naturalnie gazowana doskonale pobudza procesy metaboliczne, wspiera oczyszczanie jelit i wspomaga organizm w oczyszczaniu się z toksyn.


San Pellegrino wodę należy przechowywać w chłodnym, zacienionym miejscu, w pełni pozbawionym intensywnych zapachów. Ponadto, warto chronić produkt przed mrozem. Stosując się do tych wskazówek możesz być pewien, że napój zachowa swój niepowtarzalny i wyjątkowy smak, spełniając tym samym oczekiwania nawet najbardziej spragnionych i wymagających smakoszy.Omówiliśmy już smak, kwestię zdrowia, jak i pochodzenia czy zastosowania S.Pellegrino wody. Nadszedł czas na ostatnią, lecz nie mniej ważną kwestię, mianowicie design. Wszyscy zgodzimy się, że plastikowe butelki na stole nie dodają wnętrzom elegancji ani szyku. Natomiast szklana butelka o smukłym kształcie wygląda nowocześnie i stylowo. Szklana wersja San Pellegrino woda wspaniale odnajdzie się więc we włoskiej, ale też polskiej restauracji, przytulnej kawiarni czy też doświadczonym hotelu. Ponadto, doskonale wpasuje się w klimat konferencji biznesowych oraz rodzinnych przyjęć, takich jak wesele, czy komunia. Jeśli więc zależy Ci na tym, by zdjęcia z imprezy były dopracowane pod każdym względem, zadbaj też o wygląd napojów na stołach! Wybierz San Pellegrino i ciesz się jej wszystkimi korzyściami już dziś!