Butelka wody mineralnej Evian

Woda Evian

Evian to akratopega wypływająca z kilku źródeł w okolicy Évian-les-Bains we Francji, w departamencie Górna Sabaudia (region Rodan-Alpy). Woda Evian nim trafi do naszych rąk, musi przebyć niezwykle długą drogę. Każda jej kropla rozpoczyna wędrówkę jako deszcz lub topniejący śnieg na szczytach północnych Alp. Powoli, przez ponad 15 lat, przepływa przez serce góry, aż do źródła. Z jego leczniczych właściwości ludzie korzystają już od 230 lat, a prawie 100 lat temu rząd Francji objął je ochroną. Woda Evian to ekskluzywna woda mineralna, której geologiczny wiek oceniany jest aż na około 8 tysięcy lat.

Zastanawiasz się dlaczego wędrówka wody Evian trwa aż 15 lat? To skutek naturalnego procesu filtracji. Woda bardzo powoli pokonuje kolejne warstwy skał morenowych polodowcowych. Dzięki takim filtrom, stworzonym przez Matkę Naturę, składniki mineralne znajdujące się w wodzie mineralnej Evian są unikalną i doskonale zbilansowaną kompozycją, która nie ulega zmianom od wieków. Zresztą do dziś producent wody mineralnej Evian dokłada ogromnych starań, aby trafiała ona do sprzedaży w dokładnie takiej formie, jak stworzyła ją natura. Dlatego jest ona butelkowana bezpośrednio u źródła i testowana nawet kilkaset razy dziennie.

Ze względu na to, Evian uważana jest za jedną z najlepszych i najbardziej ekskluzywnych wód na świecie. Dzisiaj można ją pić w niemal 150 krajach! Zastanawiasz się, jak to się stało, że woda pochodząca ze z pozoru zwykłego źródła, trafiła na nasze stoły i teraz możemy zadawać sobie pytanie: ,,Evian – gdzie można kupić?” Przybliżymy Ci zatem tę historię.

Woda mineralna Evian

W roku 1879 francuski hrabia Jean-Charles de Laizer przybył w okolice Jeziora Lemańskiego, do Évian-les-Bains by wyleczyć tam swoje chore nerki i wątrobę, a równocześnie w ukryciu przeczekać okres rewolucji. Podczas przechadzki napił się wody ze źródła świętej Katarzyny. W kolejnych dniach kontynuował piesze wędrówki i systematycznie gasił pragnienie pijąc tę samą wodę. Prędko zaczął dostrzegać, że stan jego zdrowia ulega znacznemu polepszeniu. Zaczął więc z entuzjazmem o tym opowiadać innym napotkanym wędrowcom. Wkrótce, gdy wieść się rozeszła, nakazano chorym pić właśnie tę wodę. Zachęcony znacznym rozgłosem Gabriel Cachat postanowił więc rozpocząć handel tą wodą. Pierwszą butelkę wody Evian wyprodukowano w roku 1826, tak więc ponad 30 lat później.

Dzisiaj jest ona bardzo popularna i ceniona, uchodzi za produkt wyjątkowy, elegancki i luksusowy. Za sprawą przemyślanych i sprawnych działań marketingowych oraz PR, woda mineralna Evian jest niezmiennie uważana za jeden z symboli francuskiego stylu życia. Serwuje się ją w najlepszych restauracjach i hotelach świata i sprzedaje w najbardziej ekskluzywnych sklepach. Warto również wspomnieć o tym, jak Woda Evian – szklana butelka, ale też plastikowa, zostały powiązane ze światem mody i stały się symbolem francuskiego glamour. Dzięki swojej ekskluzywności i elegancji, produkt zwrócił uwagę gwiazd, projektantów i modelek. Chętnie zaczęli sięgać po nią najlepsi projektanci świata – Versace, Fendi, Kenzo, Dolce&Gabbana czy Ann Demeulemester. Woda Evian stała się dla nich ogromną inspiracją.

Wszystko to sprawiło, że woda Evian stała się częścią świata mody. To właśnie dla niej francuscy projektanci mody projektowali kultowe linie butelek Houte Couture oraz przeznaczoną już do sprzedaży wersję Prêt-à-porter. Sprawiło to, że produkt ten nie jest już tylko doskonałej jakości wodą, a także modnym dodatkiem.

Woda Evian szklana butelka

Sprzedaż Evian w szklanych butelkach początkowo była normą. Dopiero jakiś czas temu zaczęto produkować tę wodę w butelkach plastikowych, dzięki czemu mogła ona trafić do szerszego grona odbiorców. Woda Evian – szklana butelka na zawsze jednak pozostanie jej symbolem dobrego stylu i elegancji, która doskonale dopełni każdy posiłek.
Woda evian – gdzie można kupić? Oczywiście w naszym sklepie internetowym. U nas woda w szklanych butelkach z dostawą do domu! Zachęcamy do składania zamówień i wypróbowania tego ponad czasowego napoju ze wspaniałą historią!

Charakterystyka wody Evian:

Alkaliczność (pH):
Mineralizacja (TDS):
357 mg/l Woda niskomineralizowana
Twardość wody:
304 mg/l Woda bardzo twarda
Pierwotna czystość:
3,8 mg/l Woda bardzo dobra
Nasycenie CO2:
brak Woda niegazowana
Źródło: Francja
Évian-les-Bains, Francja

Dostępność wody Evian:

Woda mineralna Evian dostępna jest w szklanych butelkach o pojemności 0,33l oraz 0,75l:

Butelka wody mineralnej Evian

Brak w magazynie
119,90 

5,99 / butelka wyjątkowej wody z Francji

Brak w magazynie
899,00 

5,62 zł / butelka niegazowanej wody z Francji

Brak w magazynie
119,00 

8,99 zł / butelka szklana wody mineralnej

Brak w magazynie
649,00 

8,66 zł / butelka francuskiej wody