Najlepsza woda mineralna

Zastanawiasz się jaka woda najlepsza do picia – ranking wód mineralnych, który przygotowaliśmy pomoże Ci zdecydować.
Aż do 70% naszego organizmu składa się z wody – dlatego tak ważne jest jej systematyczne uzupełnianie jej w ciągu dnia. Często zapominamy jednak o tym, że nie każda woda jest taka sama!


Przedstawiamy nasz autorski ranking wód mineralnych i źródlanych. Nie ma on na celu wskazania najlepszej wody mineralnej do picia, lecz pomoc w znalezieniu najlepszej dla Ciebie. Uważamy bowiem, że jedna najlepsza woda mineralna na świecie nie istnieje! Jest wiele takich, które uchodzą za doskonałe jakościowo, jednak każdy z nas ma swoje kryteria wyboru, które stosuje, szukając odpowiedniego napoju dla siebie.

Jak wybrać najlepszą wodę?

Istnieje ogromna różnorodność wód butelkowanych. Każda jest inna i każda ma swoje wyjątkowe pochodzenie, konkretnie umiejscowione źródło, często swoją historię, związaną z otaczającym ją środowiskiem naturalnym.  Woda ma swoją unikalną charakterystykę, właściwości, a nawet smak.. Każda może okazać się „najlepsza” dla kogoś innego, np. dla Ciebie!
Dobierając najlepszą wodę mineralną i źródlaną do naszej oferty, dokonujemy szczegółowej analizy i selekcji, biorąc pod uwagę konkretne właściwości danej wody. Zgodnie z tymi kryteriami przygotowaliśmy też poniższy ranking wody.

Woda mineralna – ranking ten odmieni Twoje spojrzenie na wiele ważnych kwestii z nią związanych. Głównym celem, każdego rankingu wody jest proste i czytelne porównanie wód i w konsekwencji ułatwienie Ci wyboru najlepszej wody, która będzie najbliższa Twoim oczekiwaniom, zapotrzebowaniu Twojego organizmu oraz np. preferencjom smakowym. Zapraszamy więc do zapoznania się z rankingiem wody do picia.

Brak w magazynie
189,00 

3,94 zł / butelka szklana wody mineralnej

Brak w magazynie
489,00 

6,79 zł / butelka szklana wody alkalicznej

Brak w magazynie
99,00 

Kup 12 butelek wody gazowanej

Brak w magazynie
99,00 

Kup 12 butelek wody niegazowanej

Brak w magazynie
55,00 

Woda gazowana

Brak w magazynie
4,90 

Woda gazowana

Brak w magazynie
55,00 

Kup 12 butelek szklanych

Brak w magazynie
4,90 

Woda niegazowana

Alkaliczność (ranking pH)

Poziom pH (alkaliczność lub kwasowość wody) jest naszym podstawowym kryterium wyboru w zestawieniu najlepszej wody mineralnej. W zdecydowanej większości w naszym asortymencie oferujemy wody alkaliczne (pH >7,3), ale znajdziesz tu również wody neutralne oraz kwaśne. Takie też dominują na większości sklepowych półek oraz na naszych stołach. To, jaką wskaże Ci nasz ranking wody do picia w dużej mierze zależy od Twoich upodobań smakowych.

Na naszej stronie proponujemy możliwość sprawdzenia, jakie pH ma woda, którą pijesz. Dzięki temu możesz porównać ją z innymi produktami i dowiedzieć się, które będą odpowiadać Twoim kubkom smakowym. Woda mineralna – ranking pomoże Ci wybrać najlepszą i najzdrowszą dla Ciebie.

Sprawdź jakie pH ma wodą którą pijesz 

Czystość

W naszym rankingu wód mineralnych i źródlanych dużą rolę odgrywa czystość. Jaka woda najlepsza pod tym względem? Woda pierwotnie czysta to woda bez szkodliwych dla zdrowia azotanów, pochodzących z resztek nawozów, systemów oczyszczania ścieków, produktów przemiany materii, rozkładających się szczątków zwierząt oraz roślin, które z gleby przenikają do wody. Wpływa to na brak drażniących aromatów i posmaków napoju.

Proponujemy możliwość sprawdzenia zawartości azotanów w wodzie, którą pijesz na co dzień. Dzięki temu dowiesz się, czy jest ona w pełni zdrowa i czy jest najlepszym wyborem dla Ciebie i Twojej rodziny. Czy dostrzegasz te wspaniałe korzyści, jakie niesie za sobą ranking wody do picia?

Sprawdź czy Twoja woda jest bez azotanów 

Mineralizacja (TDS)

Zastanawiasz się jaka jaka woda najlepsza do picia – ranking wody mineralnej Ci pomoże zdecydować! Suma składników mineralnych [mg/l], inaczej TDS (od angielskiego „total dissolved solids”) określa poziom mineralizacji danej wody i kategoryzuje ją jako nisko-, średnio-, wysokozmineralizowaną bądź wodę źródlaną. Wydawać by się mogło, że im więcej substancji mineralnych dostarczymy razem z wodą, tym lepiej dla nas. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że nie do końca jest to prawda. Jaka woda najlepsza pod względem mineralizacji?

Wszystko to zależy od naszego trybu życia oraz stanu zdrowia. Woda wysokomineralizowana nie nadaje się dla każdego i należy kontrolować jej ilość, którą spożywamy. Nadmiar soli mineralnych nie jest korzystny przede wszystkim dla kobiet ciężarnych, karmiących piersią oraz dzieci. Zalecane są natomiast dla sportowców, by uzupełnić składniki mineralne, które tracą podczas intensywnego pocenia się. Warto pić tę wodę zamiennie z płynami o mniejszej zawartości soli mineralnych, aby nie obciążać zbytnio nerek. Pozostałe stopnie mineralizacji są odpowiednie nawet dla małych dzieci, z tym, że ilość wody średniomineralizowanej również należy kontrolować. Natomiast woda niskomineralizowana zalecana jest nawet dla noworodków i można pić ją bez ograniczeń. Wody mineralne – ranking pomoże wybrać Ci najzdrowszą.

Sprawdź ile minerałów ma woda którą pijesz 

Twardość

Twardość wody wynika z poziomu zawartości magnezu oraz wapnia i determinuje przede wszystkim indywidualną charakterystykę smakową wody. Według WHO nie ma przeciwskazań zdrowotnych do picia twardej wody, więc to, którą wybierzesz zależy jedynie od Twoich preferencji smakowych. Twarde czy miękkie wody mineralne – ranking na naszej stronie pomoże Ci zdecydować.

Ranking wód mineralnych powstał z myślą o naszych klientach, którzy chcą dokonywać świadomych wyborów. Cieszymy się, że jesteś jednym z nich. Porównanie wody mineralnej – czy udało Ci się już wybrać odpowiedni napój dla siebie? Jeśli tak, to gorąco zapraszamy do składania zamówień.

Sprawdź czy pijesz wodę miękką czy twardą