Butelka wody w tle plaża i morze

Picie wody efekty

Jesteś tym, co pijesz. Organizm zdrowego człowieka składa się w ok. 60% z wody, a nasza krew zawiera jej aż 93%.

Picie wody jest bardzo ważne, gdyż z wiekiem ilość wody w organizmie spada. Tymczasem to dzięki wodzie zachodzą wszelkie procesy biologiczne. W niej rozpuszczają się witaminy z grupy B, witamina C oraz składniki mineralne.

Dlatego bardzo istotne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Zaleca się, aby dzienne spożycie wody oscylowało na poziomie minimum 1,5 litra.

Może wydawać się to dużą ilością, należy jednak pamiętać, iż czysta woda to istotne, ale nie jedyne źródło płynów. W ciągu dnia spożywamy przecież również soki, napoje gazowane czy kawę lub herbatę. Wodę alkaliczną odróżnia jednak od nich istotna funkcja – alkalizowanie organizmu. Dzięki temu możesz również uniknąć problemu zakwaszenia organizmu.

Uśmiechnięta kobieta w białej bluzce pije szklankę wody

Zbyt niskie spożycie wody

Zbyt niskie spożycie wody wpływa bezpośrednio na nasze organizm. Najczęstsze objawy to problem ze spaniem, ogólne rozdrażnienie, zmęczenie, bóle głowy, zaparcia, przesuszona skóra. W przypadku długiego odwodnienia dochodzi do zagęszczenia krwi, upośledzenia czynności układu moczowego i kolejnych, a stan ten może prowadzić do poważnych zaburzeń funkcjonowania organizmu, a nawet śmierci.

Warto więc zadbać o odpowiednią podaż wody, zwłaszcza w bardziej upalne dni czy przy wzmożonym wysiłku fizycznym.

Jaką wodę wybrać?

Aby wybrać odpowiednią wodę, należy zastanowić się nad tym, w jakim celu chcemy ją spożywać? Naturalną odpowiedzią na to pytanie jest zaspokojenie poczucia pragnienia oraz ustabilizowania gospodarki wodnej organizmu.Jednocześnie warto zadbać także o bilans kwasowo-zasadowy – stąd zalecane picie wody alkalicznej.

Kupując butelkowaną wodę mineralną, warto również sprawdzić jej skład i stopień mineralizacji. Woda alkaliczna Java zawiera naturalny wapń oraz magnez. To dzięki tym składnikom kurczą się i rozkurczają nasze mięśnie. Serce, układ trawienny, oczy – wszystkie te elementy potrzebują wapnia i magnezu do właściwego funkcjonowania. Niedobór wapnia powoduje poważne zmiany w kościach, zębach, paznokciach czy włosach. Brak magnezu wywołuje drżenie rąk, rozdrażnienie i problemy ze snem. Dlatego warto sprawdzać nie tylko ile pijemy, ale co pijemy.

Picie wody naturalnej

Oferowana przez nas woda Java jest pozyskiwana wyłącznie z naturalnego źródła – różni się tym zasadniczo od wody pozyskiwanej w sposób sztuczny. Jonizator wody alkalicznej to urządzenie, które służy do produkowania domowym sposobem zjonizowanej wody alkalicznej. Wyprodukowana w ten sposób woda cechuje się wysokim pH, lecz brak jej naturalnych składników mineralnych.

My proponujemy zamiast jonizatora wodę w pełni naturalną, wydobywaną w niezmienionym składzie z głębi Ziemi. Nie usuwamy i nie dodajemy żadnych składników. Woda Java nie podlega też sztucznej obróbce, dzięki czemu zachowuje swoje naturalne, zdrowotne właściwości. Ufamy naturze!

Woda alkaliczna Java to dobro z naturalnego źródła. W przypadku wody alkalicznej istotne jest jej należyte przechowywanie i dystrybuowanie w odpowiedniej formie. Dlatego polecamy zakup naszej wody Java, jako produktu od zaufanego dystrybutora, cieszącego się uznaniem klientów.