Woda Alkaliczna -parasol w kolorach tęczy
 

Woda alkaliczna jest wodą pitną, która wyróżnia się na tle innych wód mineralnych wysokim pH.

Chemicznie czysta woda ma pH o wartości bliskiej 7, czyli jest roztworem neutralnym. Woda, której pH jest niższe od 7, jest roztworem kwaśnym. Natomiast woda mineralna charakteryzująca się pH wyższym niż 7 jest roztworem zasadowym. Stąd nazwa woda zasadowa lub woda alkaliczna.

Większość popularnych, butelkowanych wód mineralnych dostępnych w sklepach posiada pH pomiędzy 5,5 a 7,5 (Sprawdź jakie pH ma woda mineralna którą pijesz?). Tymczasem wody alkaliczne mają znacznie wyższy współczynnik pH. Przykładowo, oferowana przez nas woda mineralna Java ma naturalne pH o wartości 9,2 , a woda źródlana AquaVia nawet pH 9,4.

Warto podkreślić, że wszystkie proponowane przez nas wody zasadowe to naturalne wody mineralne lub naturalne wody źródlana. Każda z nich cechuje się wysokim pH, ale równocześnie wyróżnia unikalną strukturą i poziomem mineralizacji, jak również twardością czy poziomem nasycenia CO2. Na rynku istnieje również tzw. woda jonizowana, której pH jest sztucznie podwyższone. My oferujemy jednak wyłącznie naturalną wodę alkaliczną.

Wykres pH

pH (czyli inaczej potencjał wodoru) jest miarą kwasowości lub zasadowości roztworu i mieści się w przedziale 0-14. Skala ta pozwala określić, czy mamy do czynienia z roztworem kwaśnym, obojętnym czy zasadowym. Przyjmuje się, że woda alkaliczna to woda, której pH jest wyższe niż 7,2.

 

Dlaczego wysokie pH?

Wysokie pH wody alkalicznej ma duże znaczenia dla naszego zdrowia – przede wszystkim pozwala na utrzymanie prawidłowego bilansu kwasowo-zasadowego w organizmie. Bilans ten pozwala m.in. na prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz układu pokarmowego. Wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie i witalność.

Nie ma w tym żadnej nadprzyrodzonej siły ani uzdrowicielskich mocy, a proste, zdrowotne działanie oparte o chemiczne struktury naszego organizmu. Przeczytaj też, dlaczego woda jest dla nas tak ważna.

Kobieta pije wodę mineralną

 

Mniej stresu – więcej życia

Stresujący tryb życia, niedbałe i szybkie jedzenie, chroniczne przemęczenie czy intensywny, nieregularny wysiłek fizyczny – to wszystko nie pozwala nam w pełni cieszyć się odpowiednim zdrowiem. Wiele spożywanych przez nas pokarmów sprawia, że nieświadomie zakwaszamy organizm – kto z nas ma bowiem czas na dokładną weryfikację tego, co je?

Woda alkaliczna jest idealnym produktem, który w prosty sposób przywraca odpowiednie proporcje kwasowo-zasadowe w organizmie, neutralizując nadmierne zakwaszenie.

 

Prosto z natury

Woda alkaliczna Java, podobnie jak inne oferowane przez nas wody mineralne, nie jest chemiczne ani fizycznie modyfikowana. Czerpiemy bezpośrednie dobro z natury.

Woda alkaliczna to jednak produkt nadal deficytowy. Naturalnych ujęć wody alkalicznej na świecie jest na prawdę niewiele. Większość wód mineralnych, dostępnych w sklepach ma pH neutralne lub wręcz kwasowe. W Polsce najbardziej alkaliczną jest woda Java (pH 9,2). Wydobywana jest ze źródła na Podkarpaciu w okolicach Brzozowa.

Najbrdziej znane naturalne wody zasadowe to woda Fiji, włoska Acqua Panna oraz woda Dolomia, a także pochodząca z Islandii - Icelandic Glacial.

Ostatnio ofertę naszego sklepu wzbogadziciśmy również o naturalną wodę źródlana AquaVia (pH 9,4) wydobywaną w rumuńskich zachodnich Karpatach.

Skąd światowa popularność wody alkalicznej?

Wiąże się to również z pozyskiwaniem jej w sposób sztuczny. Alkaliczne wody jonizowane są bardzo popularne w USA. Jest to jednak kwestia problematyczna, gdyż woda taka nie ma naturalnych cech produktu „prosto z natury”.

Tymczasem w sklepie woda-alkaliczna.pl staramy się być przede wszystkim wierni przyrodzie i oferujemy wyłącznie naturalną wodę alkaiczną. Bez modyfikacji, zbędnych dodatków i polepszaczy! Naturalnie bogatą w minerały!

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także innymi artykułami o wodzie i jej walorach. Mamy nadzieję, że nasze produkty spełnią Państwa oczekiwania, a informacje zgromadzone na stronie poszerzą wiedzę o wodzie alkalicznej. Pijmy na zdrowie!

Najpopularniejsze alkaliczne wody mineralne:

2 Opinie

Butelka plastikowa wody alkalicznej

6,99 zł
W magazynie
0 Opinie

Naturalna woda źródlana

4,99 zł
W magazynie
0 Opinie

Butelka szklana włoskiej wody mineralnej

6,90 zł
Brak w magazynie
Brak w magazynie