Butelki wody mineralnej Java

Woda Java

Woda alkaliczna JAVA jest naturalną wodą mineralną wydobywaną w Polsce ze źródła na Podkarpaciu. JAVA jest wodą niegazowaną, średniozmineralizowaną. Suma składników mineralnych wody to 837 mg/l. Głównym wyróżnikiem wody JAVA spośród innych wód mineralnych jest naturalne, bardzo wysokie pH, którego poziom przekracza 9,2. Dlatego JAVA jest wyjątkową wodą alkaliczną, z najwyższym pH ze wszystkich naturalnych wód zasadowych dostępnych na rynku i w naszej ofercie.

Źródło wody JAVA znajduje się w miejscowości Humniska, niedaleko Brzozowa, pośród pięknych krajobrazów pogórza Dynowskiego. Jest to jeden najczystszych rejonów naszego kraju. Sam Brzozów ma bogatą historię i tradycję wydobywania leczniczych wód mineralnych. Na początku XX w. funkcjonowało uzdrowisko Brzozów Zdrój.

Woda alkaliczna JAVA pochodzi z naturalnych zasobów podziemnych, nie jest poddawana procesom jonizowania, ani sztucznie wzbogacana w składniki mineralne. Na rynku istnieją  produkty umożliwiające sztuczne wytworzenie wody zasadowej lub jej technologiczne filtrowanie i uzdatnianie np. w celu obniżenia potencjału redox. Tymczasem dla wody mineralnej JAVA są to właściwości naturalne.

JAVA jest wodą mineralną najwyższej klasy czystości, ze znikomym poziomem azotanów (0,2 mg/l).

W 2013 roku woda JAVA została uznana przez Główny Inspektorat Sanitarny za naturalną wodę mineralną i sklasyfikowana jako średniomineralizowana woda mineralna o charakterze wodorowęglanowo-węglanowo-sodowym.

Naturalna woda alkaliczna JAVA nie jest nasycona CO2. Wody i napoje gazowane nie mogą powodować skutki uboczne ich spożywania. Przy nadmiernym ich spożywaniu bąbelki gazu mogą powodować problemy gastryczne, wzdęcia brzucha i rozpychanie jelit. Ponadto dwutlenek węgla drażniąc śluzówki przewodu pokarmowego i żołądka sprawia złudne wrażenie szybszego ugaszenia pragnienia. W konsekwencji możemy wypijać mniej płynów, niż nasz organizm faktycznie potrzebuje.

Zalecane jest picie naturalnej, niegazowanej wody mineralnej w ilości co najmniej 1,5-2 litrów dziennie.

Charakterystyka wody Java:
Alkaliczność (pH):
Mineralizacja (TDS):
837 mg/l Woda średniomineralizowana
Twardość wody:
27 mg/l Woda nieznacznie twarda
Pierwotna czystość:
0,2 mg/l Woda bez azotanów
Nasycenie CO2:
brak Woda niegazowana
Woda JAVA dostępna jest zarówno w butelkach szklanych, jak i PET, o różnej pojemności:
2 Opinie

Butelka plastikowa wody alkalicznej

7,50 zł
W magazynie
1 Opinie

Woda alkaliczna w butelce szklanej

9,90 zł
W magazynie
0 Opinie

Woda alkaliczna w małej butelce

5,50 zł
W magazynie
Chcesz kupić wodę Java? Polecamy ekonomiczne opakowania zbiorcze:
3 Opinie

Kup 18 szt naturalnej wody alkalicznej

119,00 zł
W magazynie
1 Opinie

Kup 12 butelek szklanych wody

119,00 zł
W magazynie
0 Opinie

Kup 48 szt naturalnej wody alkalicznej

219,00 zł
W magazynie