Co to jest woda alkaliczna?

 

Woda alkaliczna jest wodą pitną, która wyróżnia się na tle innych wód wysokim pH. PH (czyli inaczej potencjał wodoru) jest miarą kwasowości lub zasadowości roztworu i mieści się w przedziale 0-14. Najogólniej rzecz ujmując, skala ta pozwala na określenie, czy mamy do czynienia z roztworem kwaśnym (niskie pH), obojętnym czy zasadowym. Chemicznie czysta woda ma pH o wartości 7. Wodę alkaliczną cechuje natomiast pH powyżej 7,5, stąd czasami spotykana nazwa woda zasadowa.

Wykres pH

Warto w tym miejscu zauważyć, że oferowana przez nas woda alkaliczna Java ma naturalne pH o wartości 9,2. Tymczasem większość popularnych, butelkowanych wód mineralnych dostępnych w naszych sklepach posiada pH pomiędzy 5,5 a 7,5 (Sprawdź jakie pH ma woda mineralna którą pijesz?). Pod tym względem woda Java jest więc znacząco lepsza.

Ponadto nasza woda nie jest nasycona CO2, więc można ją pić bez obaw o ujemne skutki wody gazowanej.

 

Dlaczego wysokie pH?

Wysokie pH wody alkalicznej ma duże znaczenia dla naszego zdrowia – przede wszystkim pozwala na utrzymanie prawidłowego bilansu kwasowo-zasadowego w organizmie. Bilans ten pozwala m.in. na prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz układu pokarmowego. Wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie i witalność.

Nie ma w tym żadnej nadprzyrodzonej siły ani uzdrowicielskich mocy, a proste, zdrowotne działanie oparte o chemiczne struktury naszego organizmu. Przeczytaj też, dlaczego woda jest dla nas tak ważna.

 

Mniej stresu – więcej życia

Kobieta pije wodę mineralnąStresujący tryb życia, niedbałe i szybkie jedzenie, chroniczne przemęczenie czy intensywny, nieregularny wysiłek fizyczny – to wszystko nie pozwala nam w pełni cieszyć się odpowiednim zdrowiem. Wiele spożywanych przez nas pokarmów sprawia, że nieświadomie zakwaszamy organizm – kto z nas ma bowiem czas na dokładną weryfikację tego, co je? Woda alkaliczna jest idealnym produktem, który w prosty sposób przywraca odpowiednie proporcje kwasowo-zasadowe w organizmie, neutralizując nadmierne zakwaszenie.

Woda alkaliczna Java nie jest chemiczne ani fizycznie modyfikowana – czerpiemy bezpośrednie dobro z natury. To właśnie naturalność wyróżnia nas na tle innych wód alkalicznych, które często pozyskiwane są w sposób sztuczny (np. przy pomocy jonizatorów).

 

Prosto z natury

Woda alkaliczna to produkt nadal deficytowy. W Polsce wydobywana jest jedynie ze źródła na Podkarpaciu w okolicach Brzozowa. Jest to zupełnie nowe miejsce, pełne dobroczynnych zasobów.

Butelki woda mineralna JavaWarto zaznaczyć, że naturalnych ujęć wody alkalicznej na świecie jest zaledwie kilka. Skąd więc światowa popularność tego produktu? Wiąże się to z pozyskiwanie wody alkalicznej w sposób sztuczny. Jest to sprawa problematyczna, gdyż woda taka nie ma naturalnych cech produktu „prosto z natury”.

Tymczasem nasza firma stara się być przede wszystkim wierna przyrodzie i oferuje wyłącznie naturalną wodę alkaiczną, pozyskiwaną ze źródeł w jednym z najpiękniejszych rejonów Polski. Bez modyfikacji, zbędnych dodatków i polepszaczy! Naturalnie bogatą w minerały!

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także innymi artykułami o wodzie i jej walorach. Mamy nadzieję, że nasze produkty spełnią Państwa oczekiwania, a informacje zgromadzone na stronie poszerzą wiedzę o wodzie alkalicznej. Pijmy na zdrowie!